Marmaris Kitap ve Sahaf Günleri Başladı

Kalimerhaba Derneği organizasyonu ile hayata geçirilen  Marmaris Kitap ve Sahaf Günleri kitapseverlerin katılımı ve katkısı ile başladı.

Kalimerhaba Derneği’ndeki açılışta, üzerinde Dünyanın en küçük okunabilir şiir kitabı olan pastayı kesen Dernek Başkanı Selma Sonat, Marmaris Kitap Günlerinde, Dolaşan Kitaplar Kampanyası ile okunan kitapları evlerdeki kütüphanelerin raflarında tutsak tutmanın bir işe yaramadığını, kitapların paylaşılarak herkes tarafından okunmasını sağlayacak bir ortam oluşturduklarını söyledi.

Sonat ayrıca, Dolaşan Kitaplar Kampanyası ile etiketlenen kitaplar her yere bırakılarak elden ele dolaşabilecek ve bilgi bu şekilde paylaşılarak toplumun her kesimine ulaşabilecektir dedi.

31 Aralık’a kadar sürecek kampanya sırasında Kalimerhaba Derneği’ne uğrayacak olan kitapseverlerin okunmuş kitap bırakıp, okunmuş dolaşan kitaplardan alabileceklerini belirten Yazar Raşit Öztürk ayrıca güncel kitaplardan edinmek isteyen kitapseverlere de Kalimerhaba Kitap Kulübü ile yardımcı olduklarını belirterek etkinlik boyunca Karya’nın Altın Bebeği adlı kitabını imzalayacağını ve bu süre içerisinde birçok yazar ve şairin konuk olarak gelerek kampanyaya İmza Günleri – Yazın Atölyesi çalışmaları ile destek vereceğini müjdeledi.

Marmaris Kitap ve Sahaf Günleri açılış pastası üzerinde bulunan Ümit Yaşar Işıkhan imzalı, Aşktan Sonra Hüzün adlı Dünyanın en küçük şiir kitabı, Dolaşan Kitaplar Kampanyasına kitapları ile ilk olarak katkıda bulunan Turizmci Yazar Çetin Korkut’a armağan edildi.

Açılış etkinlikleri sonunda tüm kitapseverler birer Dolaşan Kitapla Kalimerhaba Derneğinden ayrıldılar.

37 thoughts on “Marmaris Kitap ve Sahaf Günleri Başladı

Bir Cevap Yazın