Koca Çınarlar Devriliyor !.. Çetin Altan’ı Da Kaybettik !.

Kısa bir süre önce 92 yaşında kaybettiğimiz ,beldemiz sakinlerinden Oktay Akbal’ın ardından (ayrıntılı bilgi iç sayfada) 22 Ekim, 2015 günü ünlü yazar ve gazeteci Çetin Altan’ı da kaybettik.
Tatar Hasan Paşa’nın torunu ve hukukçu Halit bey ile Nurhayat Hanımın oğlu olarak 1927 de dünyaya gelen Çetin Altan, Galatasaray lisesi ve Hukuk fakültesini bitirdi. Çok çeşitli gazetelerde köşe yazıları yazdı. Keskin zekası ve entellektüel derinliği sayesinde olaylara ve durumlara değişik açılardan bakma ve ifade edebilme becerisine sahipti,Yazı ve sözde gösterdiği büyük ustalığı onun yazı sihirbazı olarak anılmasına ve her zaman çok okunan yazarlar arsında olmasını sağladı.
Roman ,öykü ve tiyatro dalında (tamamı sahnelenmiş) birçok eser verdi. 1965-69 yılları arasında TBMM.ne işçi partisinden milletvekili seçildi. Bir süre TV. kanallarında sohbet proğramlarına katılan Altan’ın, yine gazetecilik ve edebiyat ile uğraşan Ahmet ve Mehmet adında iki oğlu ve Zeynep adında bir kızı vardır.
Bütün bir ömrünü verimli bir yazı hayatıyla (yaşamının bir kısmını da Köyceğiz’de geçiren) Çetin Altan 88 yaşında İst.da hayata veda etmiştir. Kendisine Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

2.154 thoughts on “Koca Çınarlar Devriliyor !.. Çetin Altan’ı Da Kaybettik !.

Bir Cevap Yazın