Muğla’da kavurucu sıcaklar nedeniyle sahiller doldu.

Hava sıcaklığının 38 derece ölçüldüğü ,deniz suyu sıcaklığının 27 derece ölçüldüğü Muğla’da yerli ve yabancı turistler sahilleri doldurdu.
Akyaka, Akçapınar, Çınar ve Turnalı sahillerinde yoğunluğa neden olan turistler, güneşlenip kitap okuma imkanı buldu. Bazı vatandaşlar plajda top oynamayı tercih ederken, bazıları iskele ve kayaların üzerinden denize atladı. Bazı aileler de ormanlık alanda piknik yaptı.Yakın illerden günübirlik turlarla Akyaka’ya gelen yerli turistler ise Gökova Körfezi’ne dökülen Kadın Azmağı Deresi’ne düzenlenen tekne turlarına katıldı. Bölgeye gelen ziyaretçilerin bir kısmı kano keyfi yaptı.
Marmaris’te de sahiller doldu. Çoğunluğunu İngiliz ve Rusların oluşturduğu turistler, şezlonglarına uzanarak güneşin tadını çıkardı. Sıcaktan bunalan turistler, sık sık denize girerek serinlemeye çalıştı. Fethiye’nin Ölüdeniz sahilinde ise deniz suyu sıcaklığı 30 derece ölçüldü. Sahillerde sıcak hava nedeniyle yoğunluk yaşandı. Turistler, Ölüdeniz’deki Belceğiz ve Kumburnu plajlarında denize girdi.Bazı turistler de Babadağ’da yamaç paraşütü ile atlayış yaptı.Ortaca ilçesinin turistik Dalyan Mahallesi’nde tatilciler günübirlik tekne turlarıyla Dalyan Kanalı’nı gezme ve kaya mezarlarını görme fırsatı buldu. Tekneyle kanal gezisinin ardından İztuzu Plajı’na ulaşan tatilciler, burada şezlonglarda güneşlendi ve denize girdi.

11 thoughts on “Muğla’da kavurucu sıcaklar nedeniyle sahiller doldu.

Bir Cevap Yazın