Muğla Chp İl Başkanlığı Seçimlerini Mürsel Alban Kazandı

20 Aralık 2015 tarihinde yapılan CHP Muğla İl Başkanlığı seçimlerini Halen bu görevi vekaleten yürütmekte olan Mürsel Alban kazandı.
CHP Grup başkan vekillerinden Özgür Özel’in Divan başkanlığında başlayan kurultaya, Muğla milletvekillerinin yanısıra, BSB Başkanı Osman Gürün olmak üzere tüm CHP’li ilçe başkanlarından oldukça yüksek oranda bir katılım oldu.
20 civarında konuşmacının söz aldığı toplantıda zaman zaman Büyükşehir belediye yönetimi, zaman zaman da CHP merkez yönetimi hakkında eleştriler yapıldı.
Büyükşehir ile ilgili eleştirilere cevap veren Başkan Osman Gürün, ‘eleştirilere her zaman açık olduğunu, ama eleştirirken insafı elden bırakmamak gerektiğini, yanlışlar varsa düzeltilebileceğini ifade etti. Daha geniş kitlelere ulaşabilmek için yansız ve kucaklayıcı davranmak gerektiğini belirtti.
Çekilen kurada ilk konuşma hakkını kazanan Başkan adayı Süleyman Uslu, Partide üye profilinin ve kıstaslarının yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini belirterek, Anayasa’yı değiştirmek amaçlı bir erken seçimin iktidar partisi tarafından ansızın gündeme getirebileceğini, bu nedenle Örgütün
Kurultay sürecini tamamlayarak çalışmalarına hız vermesi gerektiğini belirtti. Daha sonra ekibini tanıtan Uslu mikrofonu Mürsel Alban’a bıraktı. Alban konuşmasında CHP nin daha gayretli çalışması halinde bir milletvekili daha çıkarabileceğini,bunun için kendi ekibini her kesimden halka hitap edebilecek kişilerden seçtiğini belirterek çok uzun yıllar partisinin hizmetinde olduğunu vurguladı.
Daha sonra oylamaya geçildi .Gece geç saatlerde sone eren sayım sonunda Mürsel Alban’ın 424 oy ; Süleyman Uslu’nun ise 138 oy aldığı görüldü.
mugla chp3

 

 

 

 

 

 

 

 

Mürsel Alban’ın Ekibi şu kişilerden oluşuyor:

Nihal Yılmaz (Emekli Memur,)
Mustafa Coşkun (Turizm İşletmecisi), Bircan İnan(Em. Öğretmen),
Mehmet Güven(Kimya Müh.),
Neriman Seçer (Em. Öğretmen)
Rüya Mansuroğlu (Serbest Meslek), Şeref Çağırgan (Mali Müşavir), Nesrin Tiriç (Em. Öğretmen), Onur Gündoğan (Serbest Meslek), Müge Yenisu (İç Mimar), Çiğdem Başarır Sandıkçıoğlu (Çevre Mühendisi), Cenk Gürsoy (Serbest meslek), Hüsamettin Tepeli (Biyolog), Kıvılcım Yavuz (Avukat), Hakan Ünsal (İnşaat Müh.), Ahmet Korkmaz (Serbest Meslek), Ali Alper (Turizm İşletmecisi), Vahdettin Yıldız (Em. Memur), Özgür Oğuz (Serbest Meslek), Adem Zeybekoğlu (Kimya Mühendisi).

mugla chp2

28 thoughts on “Muğla Chp İl Başkanlığı Seçimlerini Mürsel Alban Kazandı

Bir Cevap Yazın