Ula ve Ula evleri

Bu sayıda ULA VE ULA EVLERİ adıyla yayımlanan ve Ula’lı yazar Sayın Tülay Kıntak Kozak tarafından hazırlanan bir baş eser’den söz etmek istiyoruz.
Bu küçücük alanda, böylesi bir eser için ’ tanıtmak’ sözünü bile kullanmak iddialı olurdu. Zira eser öyle özen ve titizlikle hazırlanmış ki bu konuda yazılmış eserlerin en başında yerini alacağı ve on yıllara ışık tutacağı kesin.
1987 Hacettepe Üniversitesi Arkeoloji – Sanat Tarihi Bölümü mezunu olan yazar, büyük bir emekle hazırladığı eserinde ,Ula’nın Tarihçesi ve Coğrafyası’ndan Turistik yerlerine ve arkeolojik buluntularına; Ula evlerinin genel özelliklerinden, tek tek örnek ve tanıtımlarına kadar bir çok konuya değinmiş ve Ula’lı olmanın verdiği avantajla yaptığı detaylı incelemeleri okurlarına aktarmakta.
Üstelik inanılmaz bir sabır ve emekle eklediği görseller sayesinde eser rahat okunabilir ve anlaşılabilir hale gelmiş.
Başta Ula Ve Muğlalılar olmak üzere herkesin okumasını hararetle tavsiye eder ve Yazar Tülay Kıntak Kozak’a bu büyük eseri hazırlayıp Türk Edebiyatı ve kültürüne armağan ettiği için, Ula’lılar adına Ula-Akyaka’da yayımlanan bir gazete olarak teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.
Ayrıca bu güzel eserin hazırlanmasında yüreklendirici sözleri yapıcı ve kolaylaştırıcı yaklaşımları için, Ula halkını ve Belediye Başkanlığını , (maddi- manevi desteklerini önsözünden anladığımız) Muğla Valiliği ve MUTSO ’yu , kısacası emeği geçen herkesi kutlar,kendi adımıza teşekkür ederiz.
Akyaka Postası

119 thoughts on “Ula ve Ula evleri

Bir Cevap Yazın