MARMARİS CUMHURİYET ŞEHİTLERİ VE 15 TEMMUZ DEMOKRASİ PARKI PROJESİ TASARIM YARIŞMASI ÖDÜLÜ SAHİBİNİ BULDU

MUĞLA’nın Marmaris Ticaret Odası tarafından Aktaş Mevkii’ne oluşturulması planlanan ‘Marmaris Cumhuriyet Şehitleri ve 15 586fc6a2eb10bb041c53330dTemmuz Demokrasi Parkı’ projesi tasarım yarışmasını, Mimar Deren Uysal kazandı. Mimar Uysal’a 10 bin liralık ödülü veren yetkilileri, proje onaylandıktan sonra başlayacağını kaydetti.

Marmaris Ticaret Odası’nca Aktaş Mevkii’nde oluşturulması planlanan ‘Marmaris Cumhuriyet Şehitleri ve 15 Temmuz Demokrasi Parkı’nın proje tasarım yarışması sonuçlandı. Yarışmayı, Mimar Deren Uysal’ın projesinin kazandığı açıklandı. Oda Başkanı Mehmet Baysal, bakanlığa gönderilen projenin, onaylandıktan sonra hayata geçirileceğini söyledi.

Baysal’ın ardından seçici kurul üyeleri, yarışmanın birincisini nasıl belirledikleri konusunda açıklama yaptı. Aslen Marmarisli olan Yüksek Mimar Deren Uysal da eseri hakkında salonda bulunanları bilgilendirdi. Kaymakam Yüksel, Belediye Başkanı Ali Acar ise “anlamlı ve önemli” olarak niteledikleri projeye emeği geçenlere teşekkür etti. Programın sonunda Deren Uysal’a plaketi ve kazandığı 10 bin liralık nakit ödülün simgesi verildi.

Ali Gündoğan (DHA)

36 thoughts on “MARMARİS CUMHURİYET ŞEHİTLERİ VE 15 TEMMUZ DEMOKRASİ PARKI PROJESİ TASARIM YARIŞMASI ÖDÜLÜ SAHİBİNİ BULDU

Bir Cevap Yazın