8 Mart Kadınlar Günü Akyaka’da kutlandı.

SAM_3380Akyaka ve Gökovalı kadınlar 8 Mart Dünya Kadınlar günü
dolayısıyla Akyaka Pazar yeri binasında toplanarak günün anlam ve önemi hakkında konuşmalar yaptıktan sonra halk dansları ile eğlendiler.8 Mart Çarşamba günü saat 11.00 de Akyaka Pazar yeri binasında yapılan toplantıya yoğun bir şekilde katılan Akyaka’lı kadınlar, günün anlam ve önemini vurgulayan pankartlar taşıyarak topluma mesajlarını ilettiler.
‘Kadınlar Günü’nün neden ve nasıl doğduğu ve bugünlere nasıl bir süreç içinde gelindiği Devrim Bayar tarafından dile getirildi. Yine bu bağlamda, erkek taciz ve şiddeti karşısında direnmek gerektiğini belirten konuşmacılar, çıkarılmaya çalışılan Anayasa tasarısı vasıtasıyla engellenmeye yada tamamen ellerinden alınmaya çalışılan hakları için sonuna kadar mücadele edeceklerini ifade ettiler.
Etkinlikte ayrıca ,kadın sanatçılar tarafından yapılmış resimlerden oluşan resim sergisi de ziyaret edildi. Daha sonra müzik eşliğinde horon oynayıp,halay çeken katılımcılar, pazarda meyve sebze satan kadınlar ile de günün anlam ve önemi hakkında aydınlatıcı diyaloglarda bulundular.

3 thoughts on “8 Mart Kadınlar Günü Akyaka’da kutlandı.

Bir Cevap Yazın