AKYAKA’NIN ‘EN GÜZEL BAHÇESİ’ Nİ SEÇİYORUZ !

Başlıksız-2Ne zaman özenle bakılmış güzel bir bahçe görsem, girip içeri kutlamak gelir içimden..İnanırım ki, ağaca çiçeğe ,toprağa zaman ayıran insan, bahçesinin dışındaki doğal çevreye de saygılıdır ve hayata pozitif bakıyordur.
Akyaka’mızda böyle insanlar bir hayli çoğunlukta. Yıllardır büyük kentlerde betonun ,metalin ve karbon dioksitin kahredi tasallutu altında bunalarak bu diyara göçmüş çok insan var aramızda.(27 yıldır bu topraklarda yaşayan biri olarak onları çok iyi anlıyorum.)
En güzel bahçe yarışması, bulundukları mekanları güzelleştirmeye çalışan insanları teşvik ve henüz böyle bir dertleri olmayan hemşehrilerimizin de dikkatini çekmek amacıyla düzenlenmiştir.
Akyaka Postası Gazetesi olarak zaman zaman gazetemizde yazıları yayınlanan Peyzaj mimarı ( Tuba Göğüş Genç),ziraat mühendisi (Faruk Tunç) Mimar(Özge Dinç Ekinci) ve ressam Ayten Timuroğlu’na
konuyu açarak yardımlarını istedik. Jüri olarak yardımı olurlarsa gerekli organizasyonu yapabileceğimizi söyledik.Böylece 20 gün içinde Akyaka’nın en güzel bahçesi seçilmiş oldu. Katılanlara, emeği geçenlere yürekten teşekkürler..
Not : Sonuçlar 25 Temmuz’dan sonra
www.akyakapostasi.com da yayınlanacaktır. Duyurulur.Akyaka PostasıBaşlıksız-1

260 thoughts on “AKYAKA’NIN ‘EN GÜZEL BAHÇESİ’ Nİ SEÇİYORUZ !

Bir Cevap Yazın