Muğla-Bollywood buluşması.

HİNDİSTAN'IN SİNEMA, TURİZM VE DÜĞÜN ALANINDA FAALİYET GÖSTEREN ÖNEMLİ FİRMALARINDAN ISLAND GRUP BAŞKANI AMAN BHATİA, ÖZELLİKLE ORTACA, KÖYCEĞİZ VE DALAMAN YÖRESİNDE YAPABİLECEKLERİ ÇALIŞMALARI GÖRMEK VE İKİLİ GÖRÜŞMELER YAPMAK İÇİN DALAMAN, ORTACA, KÖYCEĞİZ TURİSTİK OTELCİLER BİRLİĞİ (DOKTOB) VE MUĞLA TİCARET SANAYİ ODASI’NIN (MUTSO) DAVETLİSİ OLARAK MUĞLA’YA GELDİ. (BEKİR TOSUN - CİHAT CURA/MUĞLA-İHA)

Hindistan’ın sinema, turizm ve düğün alanında faaliyet gösteren önemli firmalarından Island Group başkanı Aman Bhatia, özellikle Ortaca, Köyceğiz ve Dalaman yöresinde yapabilecekleri çalışmaları görmek ve ikili görüşmeler yapmak için Turistik Otelciler Birliği (DOKTOB) ve Muğla Ticaret Sanayi Odası’nın (MUTSO) davetlisi olarak Muğla’ya geldi.
Sanatçı Yılmaz Erdoğan’ın Köyceğiz’in Döğüşbelen Mahallesi’nde oluşturduğu film platosunda gerçekleşen toplantıda DOKTOB Başkanı Yücel Okutur, Island grubunun yöneticileri bölgeyi gezdiklerini belirterek, “Bu bölgenin ne kadar önemli tarihsel kültürel değerlerinin mükemmel olduğunu söylediler. İnşallah burada gerek turizm olarak, gerekse düğün organizasyonları ve film konusunda çok ciddi çalışmalar olacak” dedi.
Daha sonra söz alan MUTSO Başkanı Bülent Karakuş ise ; “Turizm alanında alternatif hazar arayışlarını sürdürdük. Bu amaçla Hindistan’da yapılan turizm fuarına katılarak burada Muğla turizminin daha geniş pazarlara açılması amacıyla ikili görüşmeleri yürüttük. Hindistan’ın sinema, düğün ve turizm alanında faaliyet gösteren Island grubu ile yaptığımız görüşmeler sonunda firma temsilcilerini Muğla’ya davet ettik. Bugün de firma başkanına Köyceğiz, Ortaca ve Dalaman’daki bazı bölgeleri gezdirdik. Umarım bu toplantının sonunda Muğla turizmi adına olumlu gelişmeler yaşanacak” diye konuştu.
Muğla Valisi Amir Çiçek de Muğla turizminin geçmişten günümüze deniz, kum ve güneş üzerine odaklandığını belirterek, “Bundan böyle Hindistan’a, hatta kuzeydoğu ülkelerine de turizm marketleri açarak Muğla’mıza yeni ufuklar ve pazar alanları yaratmayı amaçlıyoruz. Bu girişim bu anlayışın bir başlangıcı olacak dedi.”

Island grup başkanı Aman Bhatia, Muğla’ya büyük bir tutku ile geldiklerini belirterek, “Daha önce Muğla’dan haberdar değildik. Gördüğümüz kadarı ile Muğla, Hindistan’daki seyahat eden birçok kişi hem aile için, hem toplantı grupları, hem de düğün ve kutlamalar için çok ideal bir yer oluşturuyor. Bu anlamda da Island grup olarak burada olmaktan dolayı mutluyuz
Köyceğiz’de Hindistanlı firmayı ağırlayan sanatçı Yılmaz Erdoğan ise, “Hindistan benim öteden beri zaten aklımdan geçiyordu çok da güzel bir denk gelme oldu. Teknik kapasite olarak Holywood’ da ne varsa eksikleri yok fazlaları var. Hem kültür olarak bize daha yakınlar . Dile baktığınızda bir sürü ortak kelime olan bir dilden bahsediyoruz aslında. Dolayısıyla bu kıymetli misafirlerimizle birlikte Bollywood’a bir yol açılıyor gibi geliyor ve açılmalı ifadelerini kullandı.”

26 thoughts on “Muğla-Bollywood buluşması.

Bir Cevap Yazın