REFERANDUMUN GALİBİ ERDOĞAN MI ?

kose-yazisi-umit-bicer2Kendisi de biliyor ki bu kez kaybetti. Üstelik bundan böyle hiç bir şey istediği gibi olmayacak, zira kaybetme süreci başladı dibe vuruncaya kadar devam edecek. Bakmayın siz ‘maçı kazandık’ filan gibi böbürlenmelere. O bir 1,5 puanlık fark için deli gibi çalıştılar; yetmedi , B planına (mühürsüz oy) geçildi. Onu da ellerine yüzlerine bulaştırınca, dünya alemin diline düştük. Seçim sonuçlarımızla dalga geçmekteler..
Tarafsız Cumhurbaşkanı sıfatını hala taşıdığı halde, devletin bürokratik tüm olanaklarını, ayrıcalıklarını, OHAL durumunu ,KHK silahını, dilediğince kullanmasının yanında, koruculardan muhtarlara, emeklilerden büyükannelere kadar herkesin ağzına bir parmak bal çalarak medet umdular.
Küstürmemek için parti örgütündeki Fetöcülere dokunulmadı. Örtülü ödenekten ve kılıfına uydurularak açıktan harcanan paranın miktarını net olarak kimse bilmiyor ama muazzam bir miktar olduğu her yerde dillendiriliyor.
Devletten iş alan inşaat sektörünün ağaları, toptan ve perakende piyasasının patronları, uzaktan kumanda edilebilen STK lar ,cemaatler, birlikler, esnaf ve ticaret odaları vb.daha birçok kurum ve kuruluş istese de istemese de iktidarın yanında yer aldı. Öyleyken yetmedi.
Sizde bunun farkındasınız ve öyle uzun uzun, alaycı bir dille meydanlarda kükreyemediniz..
Bu referandum bir milat olacaktı aklınızdaki tek adamlık sistemi için ama şimdi başka bir şey için milat olacak:Bundan böyle sizleri huzursuz bir dönem bekliyor sayın cumhurbaşkanı. Gerileme devri ve o kaçınılmaz sona doğru gidiyorsunuz. Bu anayasa sizleri kendi içinizde bölük pörçük edecek. Zaten etti bile Abdullah Gül , Bülent Arınç , Ahmet Davutoğlu gibi partinin kurucuları ve en önemli isimleri ile bile ayrı düştünüz.
İdam cezası da getirsen, özel polis birlikleri de kursan da, kılın olma yarışına giren fanatiklerinin çığlıkları meydanları doldursa da huzurlu ve güvenli olamayacaksın. Çevrende 250 elli koruma ile de dolaşsan, Karun gibi lüks ve şatafat içinde yüzsen de mutlu olamayacaksın. Mutlu olmak şöyle dursun her an birinin bir şey yapacağı paranoyası yakanı bırakmayacak.
Bu memlekette nasıl ezanlar susturulamaz, camiler kaldırılamaz, vatanın bölünmesine izin verilmez ise Atatürk sevgisi, saygısı ve ilkeleri de yok edilemez , gönüllerden silinemez. Aksi hayaller kuran varsa hüsrana hazır olsun.
Bizden söylemesi..

Bir Cevap Yazın