ŞADAN GÖKOVALI ANILDI

SAM_4330Prof. Dr. Şadan Gökova’lı hakkında hazırlanan belgesel ,İzmir ve Muğla’dan gelen çok sayıda izleyici tarafından izlendiYücelen Otel salonunda yapılan toplantıda söz alan Hamdi Gürsoy,
Şadan Gökova’lı’nın çok yönlü bir sanatçı ve eğitimci olduğunu vurguladı..

Şadan Gökovalı bir öğretmen bir şair,bir yazar.bir gazeteci.Güleç yüzlü,hoşsohbet bir adam ,espirili,Yılmaz Özdil ,Mustafa Balbay gibi gazetecilerin hocası,yaşam koçu,rol modeli,babası..
Halikarnas balıkçısının da oğlu.Manevi mirasını bırakabileceği ,sonuna kadar güvendiği tek kişi.Önce Gökovalı,sonra Egeli; hatta Yılmaz Özdil’in deyimiyle bir Ege Markası. Daha sonra Anadolu’lu En ücra köşelerine kadar Anadolu’yu ezbere bilen bir rehber. Dünyanın tümüne sahip çıkan sıkı bir çevreci.Demokrasiye inanmış ,yürekli,yaşamı boyunca taviz vermeden ,eğilip bükülmeden yaşamaya çalışmış ve bunu başarmış bir insan.Çok az insana yaşarken anılmak nasip olur. Şadan Hocamız da onlardan biri ve bunu fazlasıyla hak etmekte.Kendisini saygıyla selamlıyor,uzun yıllar aramızda,başımızda durmasını diliyoruz. Onun belgeselini hazırlayan ,hazırlanmasında emeği geçen herkes kocaman bir teşekkürü hakediyor. Ellerine ,emeklerine yüreklerine sağlık.
Başarılarılarının devamını dileriz.
Editör – Akyaka Postası

26 thoughts on “ŞADAN GÖKOVALI ANILDI

Bir Cevap Yazın