YÜKSEKOVA TİCARET VE SANAYİ ODASI İLE MUTSO ARASINDAKİ GÖNÜL KÖPRÜSÜ

IMG_3689Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası ile MUTSO işbirliğince hayata geçirilen Gönül Köprüsü projesi kapsamında, Hakkari Yüksekova’dan12-15 yaş arası 40 öğrenci 2 Öğretmen eşliğinde Muğla’ya gelerek ili görme ve kültürel zenginlikleri yakından tanıma imkanı buldu.

Öğrencileri Başkan Karakuş ;BODTO ve Muğla Üni. yetkilileri karşıladı.
Heyet, 5 günlük gezi programının ilk gününde MUTSO’ya bir ziyaret gerçekleştirdi.2 öğretmenin eşlik ettiği 42 kişilik heyeti, MUTSO karşıladı. Öğrencileri burada Başkan Bülent Karakuş, Bodrum TicTicaret Odası Başkanı Mahmut Serdar Kocadon ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bayram Akça ve MUTSO personeli karşıladı. Başkan Bülent Karakuş, “Sizleri ilimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz . Burada birçok kişiyle tanışıp pek çok yeri gezip geri döneceksiniz. Dilerim burada güzel anılar biriktirirsiniz ve ileride eğitim için Muğla’yı tercih edersiniz” dedi.

Öğrenciler ve öğretmenlerinden oluşan heyet, MUTSO’nun ardından Muğla Valiliğine bir ziyaret gerçekleştirerek Muğla Valisi Amir Çiçek ile görüştü. Vali Amir Çiçek öğrencilere “ilimize hoş geldiniz diyerek çocuklarla sohbet edip neler yapmak istediklerine ilişkin bilgi aldı.
Valilik ziyaretinin ardından heyet, Menteşe Belediyesi’nin destekleriyle Çocuk Bilim Parkı’nı ziyaret ederek deneyler yaptılar Programın öğleden sonraki bölümünde Uluslararası Gençlik Merkezi ziyaret edildi. Burada merkezi gezen öğrenciler müzik atölyesi, karaoke, voleybol, origami, halat çekme ve çuval gibi pekçok farklı etkinlik yemeği ile keyifli zaman geçirdiler.

252 thoughts on “YÜKSEKOVA TİCARET VE SANAYİ ODASI İLE MUTSO ARASINDAKİ GÖNÜL KÖPRÜSÜ

Bir Cevap Yazın