Dünya Kite Surf şampiyonası AKYAKA’da yapıldı.

5-8 Ekim tarihleri arasında yapılması planlanan Kite Board şampiyonası 19 ülkeden 36 sporcunun katılımıyla başladı. İlk gün eğlenceli geçen yarışmada 5 kişi elendi.İkinci gün rüzgarın olmamasıkite surf şampiyonası nedeniyle etkinliğe devam edilemedi. Plus Event tarafından Wolkswagen Amarok ‘un sponsorluğunda düzenlenen WKL Amarok Dünya Kupası hakkında ; Plus Event’in kurucusu Tarık Köni şunları söyledi: “Kültür ve Turizm Bakanlığı ile yaptığımız ön anlaşmaya göre, şampiyona 5 yıl boyunca Akyaka’da düzenlenecek. Bu durum sadece Akyaka’nın değil, Türkiye’nin tanıtımında olumlu katkı sağlayacaktır”.
Kupaya destek sağlayanların başında Kültür ve Turizm Bakanlığı, Muğla Valisi Esengül Civelek, Muğla Büyükşehir Belediye Bşk. Osman Gürün, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz ve Türkiye Yelken Federasyonu Özlem Akdurak geliyor.
Şampiyonanın 2.gününde yeterli rüzgar olmaması nedeniyle etkinliğe ara verildi. Ancak sponsor firmalar etkinlikle ile ilgili promosyonlarını dagıttılar. Yarışmanın 3.gününde sabah saatlerinin yağışlı ve durgun geçmesi yarışmaları akşam üstü yapılmasına yol açtı ve gazetemizin baskıya girdiği saatlerde henüz şampiyonanın kesin sonuçları açıklanmamıştı.

Bir Cevap Yazın