Edebiyatçı ve gazeteci OKTAY AKBAL ANILDI.

ayarlandıMuğla sevdalısı OKTAY AKBAL Muğla Büyükşehir Belediyesi ve MUSANDER (Muğla Sanatseverler Derneği) in organize ettiği bir proğramla, 28 Ağustos 2017 de, Akyaka Yücelen Hotel’de, sevenleriyle birlikte anıldı.
Etkinliğe, Muğla Büyükşehir Belediyesi Genel sekreter yardımcısı Hacı Koç, Musander Başkanı Sadettin Özbek, Yücelen Tesisleri Sahibi Hamdi Yücel Gürsoy, Ula Belediye Başkan yardımcısı Oruç Özkan, Akyaka Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Aydın Turunç ve çok sayıda Oktay Akbal dostu katıldı. Ayrıca CHP muğla m.vekili Nurettin Demir de bir çelenk ve mesaj göndererek yazarı andı.
Proğramda; yazarın hayatından kesitlerin bulunduğu bir belgesel gösteriminin ardından Musander Başkanı Sadettin Özbek şiirler ve yazarın romanlarından kesitler okudu.
Yücelen Şirketler Grubu Başkanı ve aynı zamanda yazarın yakın arkadaşı olan Hamdi Yücel Gürsoy; Oktay Bey’in ne kadar naif ve ülke sorunlarına ne kadar duyarlı bir örnek vatandaş olduğunu vurgulayarak,yaşamının son günlerine dair anılarını paylaştı.
Eşi Ayla Akbal, Oktay Bey ile olan anılarını anlattıktan sonra kısa bir konuşma ile etkinliğe katılmanın bir vefa borcu olduğunu belirterek katılan Oktay Akbal dostlarına teşekkür etti. AP

Bir Cevap Yazın