YENİ YILINIZI NASIL ALIRDINIZ?

AAGeldi yeni bir yıl ,Geldi yine bir yıl. Her yeni yılın sürprizlerinden korkar olduk; gelen gideni aratıyor . Gerçi bu yılın bilindikleri bir hayli fazla ,nelere gebe, sanki bilir gibiyiz.
Haydi birlikte yeni yıl toto oynayalım bakalım bizleri yıl boyu ,nasıl bir yeni yıl menüsü bekliyor:
Bir kere ‘seçim ‘ çorbası kaçınılmaz .Erkendi ,normaldi ,koalis-
yondu diyerek ısıtıp, ısıtıp önümüze süreceklerdir yıl boyu.
‘Kudüs’ acılı ezmesi bir tarafta , ‘Fetö duruşmaları’ diğer tarafta meze olarak masamızda yerlerini alacaklardır.
Ama asıl Jalepeno biberli acılı ezme USA ile Kuzey Kore ortak yapımı olarak masamıza gelebilir. İki manyak liderin kapışması –olasılığı bile insanın psikolojisini bozuyor- dünya düzeninin bozulup, yeniden kurulmasına neden olacaktır. 2018 in ömrü bunu görmeye yeter mi bilemeyiz ama böyle bir kapışmada taşların yerinden oynayacağı kesin Tabii bu arada çoktan beri mutfakta yapımı devam eden ‘Kürt Böreği’ de ara sıcak olarak masamızda yerini alacaktır.
‘Toplu açılışlar’ yeşilliği ve hıyarı bol mevsim salataları olarak servis edilirken, ‘taşeron işçilerin kadroya alınması’ gibi hafif tatlılar da ara sıra menümüze girecektir. Saraylara layık ‘Ballı İhale tatlıları’ size bize düşmeyecek elbette.
İran usulü ‘Zarrabi Kebabı’ nın ana yemek olarak yıl boyu baş köşede yerini alacağını tahmin etmek zor değil.
Her ne kadar damakta acımtırak bir tad bıraksa da tatlılardan ‘Şam’ tatlı servisi eksik olmayacak sanırım.
İçecek olarak ayran tercih edenleri etkilemese de home made rakı yapmayı alışkanlık edinenler ve de ucuza mal ettiğini sananlar için kötü haber: Etil alkolün içine kimyasal katıp o yolu da tıkamışlar. Bundan böyle kuzu kuzu bayılacaksınız papelleri. Yok öyle “İjelim güzellejjelim” filan. Devletimiz sizin tadında bırakmanızı istiyor,daha ne yapsın!!
Efkarlandıkça sigara tüttürmek de yok, ona da zam var.
Sahi,fonda müzik olur mu dersiniz? Hani ‘Beraber ıslandık biz bu yollarda’ şarkısı filan çalar mı gene? Yoksa, daha İYİ parçalar moda olur da, Örneğin,Meral Akşener hanım da assolist olarak sahne mi alır? Alınca da ‘Fincanı taştan oyarlar’ türküsünü bir güzel söyler mi şöyle el kol hareketiyle? Sonra koroda başka kimler yer alır? Anası, yavrusu tüm muhalefet birleşip bi alaşağı etseler şu iktidarı var ya memleketin yarısı elde kaşık ‘Erik dalı gevrektir’ oynayacaktır meydanlarda..Bahçeli yılbaşının büyük ikramiyesi AKP için.
Buraya kadar aklımıza geliverenler , önümüze dışarıdan servis edilecek olan menü. Bunlara bir de kendi özel hayatımızın getirdiği sürpriz aperatifler de eklenince menümüz iyice zenginleşecektir. Yeme de yanında yat artık!
Eh, ne diyelim, 2018 hepimize afiyet olsun şimdiden.

Bir Cevap Yazın