AKYAKA DOĞA TOPLANTISI YAPILDI.

SAM_0385ayarlandı ,kırpıldıÇeşitli üniversitelerin ,değişik bölümlerinden bir araya gelen bir grup bilim insanı  Akyaka’da Elif Hanım Otel’de toplandı. Doç.Dr. Afif Sıddıki’nin organizasyonu ile bir araya gelen katılımcılar Fizik, Sanat ve Felsefe olmak üzere başlıca üç ana tema üzerinde görüşlerini paylaştılar. Ayrıca Yer Bilimleri ve Medikal Bilimler konusunda da sunumlar yapıldı. Dört gün süren toplantı boyunca İlk ve Orta oku löğrencilerini de kapsayan sosyal etkinlikler düzenlendi.Geçen yıl aramızdan ayrılan sanatçı Ekendiz Tanay anısına düzenlenen AKYAKA DOĞA TOPLANTILARI 9 Şubat’ ta başlayıp,12 Şubat 2018′ de sona erdi. Ortalama yarım saatlik oturumlar şeklinde düzenlenen toplantıların ana temasını Bilim -Sanat ve felsefe oluşturuyordu. Çeşitli üniversitelerden akademisyenler uzmanlık alanı olan konularında sunum yaparak dinleyicileri aydınlattılar.
Ağırlıklı olarak Fizik, Sanat ve Felsefe konularının yanında Hukuk,yer bilimleri,Medikal bilimler ve girişimcilik konusunda sunumların da yer aldığı toplantılar sabahları 9.30 dan akşam saat 20.00 ye kadar oturum aralarında çay-kahve ikramıyla sürdü.
Sanat konusunda ünlü halk ozanı ve önceki dönem Muğla Milletvekili Tolga Çandar ‘da ‘Türkiye’de Müzik Ortamı’ ile ilgili görüşlerini belirten bir konuşma yaptı.CB OKUL ÖĞ.ayarlandı
Menteşe Belediyesi Çocuk Bilim Parkında deneyler üzerinden yapılan açıklamalar öğrenciler açısından yararlı oldu. Etkinliğin son gününde Akyaka Cahit Belkıs Güneyman İlkokul ve Ortaokulu çok amaçlı salonunda Çeşitli bilim dallarından akademisyenler ile öğrenciler arasında yapılan soru -cevaplı söyleşi, öğrenciler üzerinde etkili oldu.
Opera sanatçısı soprano Senem Demircioğlu’nun piyano eşliğinde gerçekleştirdiği kısa performansının ardından öğrencilerin sorularını yanıtladı.
Denge Medya Grubu, oplantıların
SAM_0412 kesildi ayarlandıcanlı yayınlarını yaparak katılma olanağı bulama- yanlara ulaşılmasını fikir babası ve organizatörü Afif Sıddıki’nin düşerek burnunu yaralaması ve yardımcısı Hüseyin Atçı’nın rahatsızlanarak hastaneye kaldırılması gibi aksiliklere rağmen Etkinlik başarılı ve faydalı oldu.
Etkinliğin sona ermesinden sonra Afif Sıddıki ile genel bir değerlendirme için yaptığımız görüşme aşağıda sunulmuştur.

Bir Cevap Yazın