AKYAKA’DA BİR BAYRAM KLASİĞİ

SAM_0916Her bayramda olduğu gibi bu Ramazan Bayramı’nda da Gerek Muğla merkez ve kırsalından, gerekse yakın illerden gelen ziyaretçilerimiz fütursuzca Beldemizin her yanında derin izler bıraktılar.
Evet,apartlarımız,otellerimiz doldu,yeme içme sektöründeki arkadaşlarımız da bir doluluk yaşadılar,sezon başlangıcı için moral vericiydi ama çevrede yaratılan kirlilik insan kalitemiz açısından moral bozucu ve ibret vericiydi.
Yani bir insan bu kadar mı çevreye saygısız,bilinçsiz ve egoist olabilir. Her tükettikleri şeyin atık maddesini ağaçların arasına atarak yok ettiklerini sanan, ikaz ettiğinizde sizi darp etmeye kalkan bir ziyaretçi profili istemiyor Akyaka halkı. Ne yeme içme ne de konaklama sektörüne bir faydaları dokunmuyor bu kesimin . Girilmesi, çadır kurulması yasak olan ormanlık alanda kalıp, tuvalet olmasa bile ihtiyaçlarını orada gideren bu insanlar zincir mağazalardan alış veriş ettikleri için yerel marketlere dahi faydası olmuyor. Umarız iki ay sonraki bayrama kadar bu kitle için uygun önlemler alınır. AP

Bir Cevap Yazın