Ünlü Ressam ve Akademisyen Prof. Dr. Sadun Ersin Resim Sergisi Menteşe Sanat Galerisinde..

Bitmap in Backup_of_30.sayı CDR 4. syf.cdrMenteşe Belediyesi
Sanat Galerisi sanatçıların eserlerinin sergilenmesine ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda Ressam Prof. Dr. Sadun Ersin’in Yağlıboya ve akrilik eserlerinden oluşan kişisel resim sergisi kapılarını sanatseverlere açtı.
Prof. Dr. Sadun Ersin’in toplam 17 eserinin yer aldığı sergiye vatandaşlar ve üniversite öğrencileri yoğun ilgi gösterdi. Ersin, kişisel resim sergisini ziyarete gelen konuklarıyla yakından ilgilenerek, yağlıboya ve akrilik eserlerin yapım süreci ve tekniği ile ilgili katılımcıları bilgilendirdi. 5 Mayıs Cumartesi günü Prof. Dr. Sadun Ersin tarafından santur sanatı ile ilgili bilgilendirme ve müzikal sunumu yapılan sergi, Menteşe Belediyesi Sanat Galerisinde 16 Mayıs tarihine kadar ziyaretçiler açık kaldı.
Bitmap in Backup_of_30.sayı CDR 4. syf.cdrSadun Ersin Kimdir?
1930 yılında İstanbul’da doğan Ersin, 1950 yılında İstanbul Güzel Sanatlar Akademisi’nden (İ.D.G.S.A) mezun olmuştur. 1953-54 yılları arasında Roma Mimarlık Fakültesi’nde içmimarlık, dekorasyon ve tiyatro dekorları konusunda uzmanlık eğitimi almış, aynı zamanda Roma Güzel Sanatlar Akademisi’nde (Scuola del Nudo) Prof. Perotti ile çalışmıştır. 1955 yılında Akademi’de asistan olarak çalışmaya başlamış, 1963 yılında Dekoratif Sanatlar Bölüm Başkanlığı yapmış, 1971 yılında Profesör unvanını kazanmıştır. Akademik kariyerinde üniversitelerde pek çok bölümün kurulmasına öncülük eden Ersin, aynı zamanda ressam ve santur ustasıdır. Kişisel resim sergilerinin yanı sıra santur çalışmalarını sürdürmektedir.

 

46 thoughts on “Ünlü Ressam ve Akademisyen Prof. Dr. Sadun Ersin Resim Sergisi Menteşe Sanat Galerisinde..

Bir Cevap Yazın