YÖNELT KOLEJİ’NİN MEZUNİYET COŞKUSU

AYARLANDIMuğla Yönelt Anadolu Lisesi 2017-2018
Eğitim-Öğretim yılı mezuniyet töreni Nazar Park Garden’de yapıldı. Törende Hüzünlü ve neşeli dakikalar birlikte yaşandı
Yönelt Anadolu Lisesi mezuniyet töreni Nazar Park Garden’da yapıldı.
Okulumuz öğrencilerinden Berke TUNÇER’in sunumuyla yapılan mezuniyet törenine çok sayıda veli ve öğrenci katıldı.
Yönelt Koleji kurucularından Ferudun ÖZTÜRK açılış konuşmasında: “Bu konuşmayı belki defalarca kez yaptım. İnanın her defasında evlatlarını mezun edecek olan bir babanın heyecanını yaşıyorum. Çünkü pek çoğunuz yönelt ailesine henüz ilkokuldayken katıldı. O ilk geldiği andaki halini hala hatırladığım öğrencilerim var aranızda. O zamanlar uzun bir yol vardı önümüzde. Bu yolculuk sırasında bize sonradan katılan öğrencilerimle ailemiz büyüdü. Herkesin birbirini tanıdığı, birbirine yardım ettiği bir ortam oluştu. Size samimiyetimle söylüyorum ki Yönelt kültürü diye tüm Muğla’nın bildiği bir kavram var artık. Bu hepimizin sayesinde oldu.
Sevindik, üzüldük, başardık, kaybettik ama her durumda biz tek yürektik. Tam da bu sebeptendir ki, şu an boğazımızın düğümlenmesi, arkadaşlarımızın gözlerine bakamamamız, çünkü ayrılık vakti geldi artık. Önünüzde yeni bir kapı açılıyor. Yeni bir şehir, yeni arkadaşlar, yeni hocalar..
Amacımız her daim size faydalı olabilmek ve sizi bu yeni hayata hazırlayabilmekti. Aslında bütün öğretmen arkadaşlarım da bu hissiyatla yıllarca çabaladı. Bizlerin tek isteği sizleri hayattaki hedeflerini başarmış, mutlu bireyler olarak görmek.
Gezin, eğlenin, öğrenin, kendinizi geliştirin. Bu ülkeye fayda sağlayacak ne yapabilirim, gece gündüz bunu düşünün. Çünkü umudumuz sizsiniz gençler.
Tüm bu duygularımla mezuniyetinizi yürekten kutluyorum. İnşallah bundan sonraki hayatınızda da sizleri en az bizler kadar seven insanlarla karşılaşırsınız.
Yolunuz açık, şansınız bol olsun gençler. Sizi Yetiştiren anne ve babalara teşekkür ediyor, sizlerin de gözlerinden öpüyorum.” Dedi.
Yönelt Anadolu Lisesi Müdürü Ferudun ÖZTÜRK’ün konuşmasından sonra öğrencilere öğretmenleri tarafından diplomalarının sunulmasıyla tören devam etti. Diplomalarını alan öğrenciler dilek balonlarını sonsuzluğa uçurup pastalarını kestiler.
Tören, öğrencilerin hep birlikte keplerini havaya fırlatmalarıyla son buldu. APIMG_0877

Bir Cevap Yazın