Hakkında

Akyaka Postası yayın hayatına çıkmadan önceki zihinsel süreç evresinde, hem biçim hem içerik açısından birkaç kez isim ,boyut ve konsept  değiştirdi.

Bu gidip gelmelerimizin nedeni, bizim bazı ‘olmazsa olmaz’larımız ile bulunduğumuz kasabanın (ona şimdi mahalle diyorlar) özellikle basım konusundaki teknik yetersizlikleriydi. (Daha sonra Grafik hizmetleri açısından da ne kadar kısır bir ortamda olduğumuzu acı bir şekilde  anlayacaktık!)

Neyseki yayım tarihinin 29 Ekim  (2014)gibi kutlu bir güne denk gelmesi ve ikinci sayının da 10 Kasım’da yayımlanmış olması  bir avuntu   oldu bizim için.Ama daha ikinci sayıda anladık ki Akyaka’da 10 günde bir arayla bir yayın organı çıkarılamaz. O günden beri aylık düzendeyiz.

Çıkış nedenlerimiz ilk sayımızda uzun uzun anlatılmakta. Burada çok kısa  olarak ‘kendimizi ifade edebilmek’  diye özetleyebiliriz.

Hedefimiz (ve en çok istediğimiz şey ise) halkımızın hem içerik açısından katkılarını sağlamak hem de bu yayın organının, beldenin ortak bir değeri olduğu bilincini onlara taşıyabilmek.

Sitemizin – 9 ay gibi bir gecikmeyle bile olsa- açılması güncel haber konusundaki sıkıtımızı biraz hafiletecektir ve görselliğimiz zenginleştirecektir diye  düşünüyoruz.

Daha iyiye, daha güzele, daha çoğa, daha hızlıya ve  daha doğruya kavuşabilmek umut ve amacıya herkese merhaba diyoruz.